Книги, статті та блоги для продакт-менеджерів та маркетологів
Зміст
- Приклади Hard Skills та Soft Skills: у чому різниця?
- Чому саме таке Soft Skills зараз?
- М’які навички можна розділити на 3 групи
- Hard Skills та Soft Skills: як розвинути важливі навички для влаштування на роботу
- Переваги та недоліки в роботі продакт-менеджера
- Хто такий Product Manager і навіщо він компаніям
Усі знають Google, Uber, Tinder та Airbnb. Завдяки product-менеджерам цими продуктами користуються мільйони людей. Вони виявили потребу цільової аудиторії, сформулювали позиціювання, протестували сотні гіпотез та прорахували unit-економіку. Прочитавши цю статтю, ви можете не повірити, та все ж. Існує ціла школа, яка стверджує, що резюме має Вакансія Head of Product бути сухим фактичним і технічним документом, що не містить жодних поведінкових елементів. Наприклад Задачі, які містила моя роль, протягом року змінилися на 80%.
Приклади Hard Skills та Soft Skills: у чому різниця?
Тепер зрозуміло, що продакт-менеджер це універсальний боєць. Уміння вести діалог і раніше було важливим софт скілом, особливо для тих посад, яким потрібно багато спілкуватися з клієнтами та командами. Найближчого року важливість ефективної комунікації зросте.
Чому саме таке Soft Skills зараз?
Це навички, які ви маєте персонально від природи. Ви також активно розвиваєте та використовуєте їх у роботі, наприклад, при побудові міжособистісних відносин із колегами та партнерами. До них можна віднести характеристики та якості особистості. При пошуку роботи фахівці різних областей, особливо IT, часто стикаються з вимогами роботодавців до hard skills та soft skills.
М’які навички можна розділити на 3 групи
Просто ці методології різні, вони підходять для різних проектів. Kanban гарний для великих команд, що працюють над безліччю завдань одразу. Scrum — для проектів, де важлива злагодженість команди та ефективніша робота учасників над спільним проектом.
Hard Skills та Soft Skills: як розвинути важливі навички для влаштування на роботу
Зміст розміщених на сайті матеріалів не обов’язково відбиває офіційну позицію Work.ua. Інформація чи погляди, висловлені у матеріалах, є відповідальністю їхніх авторів. Дедалі більше команд зустрічаються у неформальних ситуаціях, проводять онлайн-ігри, разом навчаються, їздять відпочивати. Відкрийте секрети успішної самопрезентації на співбесіді!
Найцікавіше — це усвідомлювати свій вплив на продукт. Це коли менеджер розуміє, що в продукті можна було б покращити, приходить до команди та вони разом реалізують це. Потім на метриках продакт бачить, що змінилося. Мене звати Дмитро, я Product Manager в українській продуктовій IT-компанії Brainstack_.
До речі, ця навичка особливо цінується у “новачкових” роботах, як помічник сейлза або бариста, де розклад і задачі можуть змінюватися ледь не щотижня. Зазвичай ці категорії розглядаються як повна протилежність. Якщо софт скілз стосуються вашої здатності взаємодіяти з іншими і керувати власною завантаженістю, то хард скілз значно технічніші. В цю категорію падають програми, інструменти і специфічні індустрійні процеси, освоїти які за один підхід непросто. Якщо для здобуття навички потрібен фізичний об’єкт або тренінг, це майже напевне хард скіл. Наприклад, щоб оцінити навички програмування Java-розробника, можна порахувати рядки коду, час написання програми, кількість допущених помилок.
Для цього потрібен великий спектр знань, що включає певні технічні ноу-хау та глибоке розуміння лідерства продукції. Кажуть, що Google свого часу провели кілька десятків А/В тестів, щоб з’ясувати, який відтінок синього кольору краще конвертує на рекламних посиланнях. Питання з монетизацією намагаються вирішити ще етапі планування, але часто після запуску з’ясовується, що модель монетизації чи прайсинг, з якого стартували, не працює. Продукт може бути хорошим, а користувачі чомусь не хочуть за нього платити. Для проведення інтерв’ю добре зробити клікабельний прототип, дати покористуватися реальним людям, щоб зрозуміти, які проблеми вже є, та покращити юзабіліті.
- Якщо софт скілз стосуються вашої здатності взаємодіяти з іншими і керувати власною завантаженістю, то хард скілз значно технічніші.
- Ці 100 питань та поради стануть корисним інструментом у вашій роботі.
- Перший увійшов в історію як бізнес-гуру і технічний геній.
- Продавцю абсолютно не потрібно знати про те, як працює автомобіль, який він продає (він може, але не зобов’язаний).
- Джефф Сазерленд у простій формі на прикладах розповідає про свій метод управління командами.
Project Manager— це фахівець, який веде конкретний проект, координує роботу команди та відповідає за досягнення поставленої мети. Якщо Ви не знаєте, що вибрати, що більше підійде конкретно під Ваш запит, залиште свої контакти у формі, наш менеджер зв’яжеться та проконсультує з будь-яких питань. Про те, як розвивати та показувати свої хард та софт скіли, поговоримо далі. Дані досліджень 2022 року кажуть, що понад 75% компаній у всьому світі стикаються з нестачею кандидатів із відповідним балансом софт та хард скіллів.
Наприклад, ефективно застосовувати діаграму згорання задач (burndown chart). Зберегти моє ім’я, e-mail, та адресу сайту в цьому браузері для моїх подальших коментарів. По суті, це одна з найскладніших «твердих» навичок. Важливо розуміти, які контракти існують в конкретній індустрії, як вони виглядають та чим відрізняються один від одного.
Важлива навичка продакт менеджера — вміти створювати user stories у вигляді технічних специфікацій, які чітко описують розробникам, що вони мають зробити. User stories — це алгоритм, за яким має працювати програма для конкретного користувача. Roadmap — це не фічі і терміни, коли треба деліверити, а скоріше, деякі ідеї та напрямки продукту, які команда буде розвивати. Інформація буде корисною для тих, хто планує стати проджект-менеджером або знаходиться на самому початку кар’єри. Багато досліджень у сфері персоналу показують, що понад 60% роботодавців вважають за краще орієнтуватися при найманні на софт і лише 9% — на хард скіли. Керуючи командами віддалено, менеджерам як ніколи важливо спиратися саме на м’які навички й уже потім навчати своїх підлеглих технічних.
Зробили — показали — побачили реакцію — виправили, доповнили, удосконалили — знову показали — знову побачили реакцію тощо. Багато компаній опираються саме на цей фактор, адже таку людину можна швидко навчити всього необхідного. Це передбачає складання табелів обліку робочого часу для кожного співробітника. Написання проекту бюджету – це «твердий» навик, який вимагає знань в бізнесі і фінансах. Тут є можливість домогтися величезного успіху, навіть маючи складності, наприклад, в спілкуванні з колегами.
Для студентів, інтернів і джунів здатність навчатися — один із найважливіших софт скілів у резюме. Ви найімовірніше стикатиметеся з іншими кандидатами з тим же освітнім бекграундом чи хардовими скілами, тож довести власну відданість зростанню — ключова задача. Нижче ми проаналізуємо ці категорії і віднесемо до них навички, які найчастіше зустрічаються в CV. На нашу думку, найважливішою навичкою завжди залишається комунікація.
Hard skills ( “тверді навички” в перекладі з англійської) – це технічні можливості або набори навичок, які легко визначити кількісно і які можна наочно продемонструвати. Як правило, їх можна вивчити, відвідуючи курси, семінари, читаючи книги і отримавши специфічний досвід. Продакт-менеджер може піти одним з двох шляхів кар’єрного зростання. За цією спеціальністю можна розвиватись як на індивідуальному рівні, роблячи все вагоміший внесок у продукт, так і на рівні менеджменту, розвиваючи управлінські навички.
Найбільш професія менеджера з продукту затребувана в IT-сфері, де вона спочатку і з’явилася, але з часом таку посаду впроваджують і підприємства з інших галузей. Про переваги та недоліки кожного варіанту читайте у нашій статті про типи IT-компаній. Ця інформація допоможе вибрати відповідну компанію залежно від ваших цілей. У статті про розв’язання конфліктів ми розкриваємо п’ять несподіваних способів на прикладі життя продуктової команди.
Ще один важливий пункт — вміння доносити свою думку колегам або клієнтам зрозуміло і ввічливо. Емпатія, критичне мислення, адаптивність, стресостійкість, самоконтроль, здатність керувати власними емоціями та емоціями інших для виконання робочих завдань. Product менеджери повинні постійно вдосконалювати свої навички, щоб залишатися конкурентоспроможними під час пошуку роботи чи просування в організації. На ринку, що змінюється, абсолютно необхідні тверді навички.
Автори пропонують власне бачення, як створювати та впроваджувати успішні продукти, що змінюють компанії та ринок. У книзі описано практичний підхід до роботи з інноваціями та отримання прибутку з них, який можна адаптувати під будь-яку нішу. З переходом на гібридний або віддалений формат роботи лідери зіткнулися із завданням — їм потрібно вміти вибудовувати в команді атмосферу підтримки та кооперації.
Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/